in

Сити понудил 100 милиони футни за Кејн?!

Не е тајна дека Менчестер Сити е заинтересиран за Хари Кејн, бидејќи Гвардиола остана без Кун Агуеро.

Сека пак се појавија информации дека Граѓаните одлучиле да понудат 100 милиони фунти за англискиот репрезентативец, но Тотнем експресно ги одбил. Целта на Кејн е да игра европски фудбал, а екипата на Сити може тоа да му го понуди.

Покрај Сити, заинтересиран е и Челси, но досега немаат испратено никаква понуда. Сопственикот на Тотнем, Даниел Леви со сите сили се обидува да го задржи напаѓачот во клубот и нема така лесно да се откаже од него.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote