in

Манчестер Сити се поблиску до титулата!

Моќниот Манчестер Сити сигурно чекори кон нова титула во Премиер Лигата откако успеа да го совлада Лестер во дербито на колото со сигурни 0-2 на гостински терен.

Головите во второто полувреме на Бенџамин Менди и Габриел Жесус беа доволни за посакуваните трите бода на екипата на Пеп Гвардиола. Сеа тиа треба да освојат 11 бодови од 7 натпревари за математички да ја осигураат титулата. Ова ќе биде нивни трет премиерлигашки трофеј во 4 сезони.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote