in

Сити со „пола гас“ се пласираше во четврт-финалето од ЛШ!

Манчестер Сити без премногу мака испеа да ја порази екипата на Борусија Мехенгладбах и се пласираше во четврт-финалето на најпрестижното европско натпреварување во фудбалот четврта сезона по ред.

По победата од 2-0 во првиот натпревар, Сити успеа да постигне уште два погодоци во вториот после само 12 минути од натпреварот. Во листата на стрелците се запишаа Гундоган и Кевин ДеБрујне со одличен погодок со левата нога.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote