in

Манчестер Сити му нанесе нов висок пораз на Саутемптон

Манчестер Сити им се врати на победите со стил, откако го прегази Саутемптон со високи 5-2. Со оваа победа Сити е осамен на правата позиција, а зад нив заостанува гратскиот ривал Јунајтед за недостижни 14 бодови.

Ријад Марез и Кевин ДеБрујн ја започнаа голеадата на Сити во првото полувреме, но гостите усепаја да стигнат до погодок преку Вард-Праус. Во второто полувреме Марез и ДеБрујн повторно ја затресоа мрежата, а во листата на стрелците се запишаа Гундоган и Адамс.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote