in , ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Чизми стари 10 години и најобични фармерки: Ултра трендовски стајлинг на Кејт Мидлтон за секој ден што секој може да го копира

Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон ретко избира фармерки, но секој пат ги комбинира за да изгледа како совршено парче за деловен стил.

Принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон го посетија малиот град Абергевени во Велс, каде разговараа со локалните фармери.

Војвотката од Кембриџ за оваа пригода избра лежерна облека со јасна деловна линија, а ова е една од ретките ситуации во кои ја видовме во фармерки.

Сопругата на принцот Вилијам облекла тесен модел на тексас панталони, во црна боја и мајсторски го искомбинирала ова неутрално парче. Иако одеше по тревата, таа самоуверено чекореше во црни кратки превртени кожени чизми со блок-пета, потпишани од Aquatalia.

Ова се чевлите кои војвотката ги има повеќе од 10 години и често ги носеше на нејзините јавни настапи, а првпат во Англија, еден месец пред бракот со Вилијам. Кејт зеде и едно од хит парчињата во изминатите месеци – едноставен еднобоен валјак и се одлучи за маслинесто-зелениот модел.

 

Таа го комбинираше со струкиран капут во истата нијанса кој е дел од линијата за есен 2015 година на модната куќа Sportmax.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote