in

Чизмите на Анџелина Џоли немаат конкуренција! [ФОТО]

Стилот на Анџелина Џоли е синоним за класиката. Актерката често избира монохронични аутфити и парчиња кои се „непропустливи“. Таа сега е сликана во чизми кои се само досадни на прв поглед – всушност, многу жени би сакале да ги носат.

Анџелина Џоли и нејзината ќерка Захара купуваа во продавницата Таргет, а потоа застанаа на кафе кај Старбакс. За денот надвор, Анџелина избра црно огромно палто под кое носеше проѕирен врв, а црни фармерки долу.

Оскаровката избра и црни чизми за глуждот од брендот Rag & Bone, класичен модел „Walker“ изработен од мазна кожа, со благ врв и удобна дебела потпетица од пет сантиметри.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote