in

Clooney за малку ќе го глумел Noah во "The Notebook"

Кога мислите на иконски романтични филмови, The Notebook е веројатно првиот што ви паѓа на памет. Сите знаат дека The Notebook е базиран на новелата на Nicholas Sparks и дека во него глумат Ryan Gosling и Rachel McAdams. Но што ако на местото на Ryan беше George Clooney?

За време на BFI London фестивалот George Clooney откри дека малку фалело да глуми во филмот, но потоа се откажал од таа идеа. „Требаше да го снимиме Notebook со Paul Newman. Јас требаше да го толкувам него како млад човек и кога се запознавме бев убеден дека ќе снимаме.“ изјави Clooney. 

Но откако ги разгледал филмовите на Paul тој мислел дека не е доволно убав за да го глуми него во филм. „Тој е еден од најубавите луѓе што сум ги видел. Се сретнавме пак и му кажав дека не можам да го играм во филм бидејќи не изгледам како тебе.“ дополни George.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote