in

WTFWTF

Одложен е фестивалот Coachella!

Музичкиот фестивал Coachella, кој се одржува недалеку од градот Индио во јужна Калифорнија, е одложен поради пандемијата на вирусот корона.

Овој музички фестивал на отворено собира околу половина милион посетители секоја година.

Минатата година, фестивалот беше преместен од април во октомври, потоа во април 2021 година.

Организаторите не сакаа да кажат кога, по последното доцнење, кога ќе се одржи фестивалот.

Фестивалот Гластонбери во Англија и Канскиот филмски фестивал годинава исто така се одложени поради пандемијата на вирусот корона.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote