in

Coinbase падна откако Bitcoin се доближи до 17.000 долари!

Веб-страницата и мобилната апликација на размената на крипто-валути во САД Coinbase „падна“ бидејќи биткоинот се приближува до 17.000 американски долари, на огромна оддалеченост од највисокото историско ниво од 19.665 долари поставено во 2017 година.

-Според ажурирањето на компанијата, спроведена е поправка и компанијата „го испитува овој проблем“.

-Coinbase претрпе голем број испади за време на зафатените периоди на тргување оваа година, вклучително и неодамна на 27 октомври.

-На време на пресот, биткоинот беше на 16.834 долари, што е раст од 6,27% во последните 24 часа.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote