in

Colbert ќе го емитува шоуто во живо поради изборите во САД

„Домаќинот“ на шоуто The Late Show, Stephen Colbert ќе се врати на една епизода за Colbert’s Election Night 2020: Democracy’s Last Stand: Building Back America Great Again Better 2020. Ова е вториот специјал на шоуто во живо по 2016 откако шоуто се одржа поради истата причина – изборите во САД.

Овој специјал ќе му овозможи на Колберт слобода да ја покрие приказната за изборите во САД без никаква рекламација на кандидатите. Шоуто се очекува да започне во 3 Ноември. „Ќе биде одлична вечер бидејќи на Америка и требаат промени“ изјави легендарниот водител, Stephen Colbert.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote