in

Што?Што?

Coldplay на несекојдневен начин! Новата песна прво ја отсвирија на астронаутите!

Британската рок-група Coldplay избра несекојдневен начин да го одбележи објавувањето на нивниот последен сингл „Higher Power“ со емитување на песната во вселената.

Групата, позната по песните „Paradise“ и „Viva la Vida“, се поврза со Меѓународната вселенска станица (ISS) за да разговара со европскиот астронаут Томас Песке за животот во вселената во четвртокот вечерта.

По тој повод, тие споделија снимена верзија на новата песна со Песк, со помош на шарени вонземски холограми кои „танцуваа“ во ритам, а францускиот астронаут ја пушти песната да свири на ISS.

“Во моментов, не можеме да свириме засекогаш на Земјата, затоа мислевме дека ќе ја изведеме за вас. Тоа е како концерт за една личност”, рече пејачот Крис Мартин во интервјуто чие снимање беше објавено во петокот.

Coldplay наскоро ќе изведе песна на поп музичките награди Brit Awards на реката Темза, во близина на лондонската О2 арена, каде што ќе се одржи церемонијата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote