in

Дојдоа да ја посетат куќата и пронајдоа чопор лавови! [ВИДЕО]

Неочекувани посетители дочекаа пар во Јужна Африка, кога отидоа да го проверат имотот и нашле група лавови како се сончаат на терасата.

Дејвид де Бир и неговата сопруга Мариска беа шокирани кога се најдоа лице в лице со шест големи мачки што лежеа на терасата.

Се чини дека лавовите не забележале на почетокот дека луѓето пристигнале во куќата и тие реагирале само кога го слушнале звукот на затворањето на вратата.

Давид, сопственик на градежна компанија, рече дека тој и Мариска пристигнале во куќата на неговиот татко на имотот Лидвуд за да проверат во каква состојба се наоѓа, бидејќи се наоѓа на продажба, и откриле дека некој навистина се вселил.

Присуството на големи мачки се објаснува со фактот дека областа е делумно опкружена со недопрена природа, како и со национален парк.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote