in

Што?Што?

Интересни факти за човечкото однесување!

Секогаш е интересно да се научи нешто ново, а разбирањето на човечките постапки или народно кажано “читање мисли„ може да не стави во позиција да расудуваме одредени нешта и ситуации.

Еве неколку интересни факти за човечкото однесување

  1. Жените преферираат мажи со подебел глас бидејќи им делуваат по самоуверени
  2. Колку е човекот попаметен, толку побрзо размислува а со тоа и лошо пишува.
  3. Луѓето кои имаат силно чувство на вина се подобри во разбирањето на мислите и чувствата на другите.
  4. Жените имаат два пати повеќе рецептори за болка од мажите, но и многу повисок праг на толеранција.
  5. Луѓето се посреќни ако често прават нешто од кое се плашат.
  6. Паметните луѓе имаат помалку пријатели
  7. Луѓето се многу попривлечни кога разговараат за работи кои искрено ги интересираат.
  8. Кога разговараат две лица, ако едниот соговорник го поместува стапалото или полека се врти на страна тоа е сигурен знак дека му е непријатно и сака да избега.
  9. Колку луѓето се посреќни толку помалку им треба спиење.
  10. Музиката со силна фреквенција ги успокојува луѓето.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote