in

WTFWTF

Човек во САД освои чек-пот по 6 пат!

Човек по име Брајан Мос, кој живее во САД, го освои точно шестиот голем џекпот во својот живот. Добитникот на наградата од 250.000 долари за играта мозаик што ја играше, Мос рече дека ќе ги потроши парите за образованието на неговата ќерка.

Во САД се случи инцидент што ги натера луѓето да кажат „Нема повеќе“. Човек по име Брајан Мос, кој живее во државата Ајдахо на северозападот на земјата, успеа да ја освои главната награда од 250.000 американски долари во игра загатка што ја одигра минатиот четврток

Делот што го направи настанот толку интересен беа големите џекпоти што претходно ги освои Брајан Мос. Наведувајќи дека ја имал шестата добивка на лото во животот со овој последен освоен бонус, Мос рече дека овој бонус од 250 илјади долари е негова прва голема награда и „убедливо најголема“.

Bryan Moss

Мос, кој е сопственик на продавница за здравје и исхрана, вели дека знае дека игрите на среќа на државата ги поддржуваат јавните училишта во Ајдахо и затоа тој игра. Мос за медиумите изјави: “Горд сум што ги поддржувам јавните училишта во Ајдахо, затоа играм. Исто така, овие пари ќе ги искористам целосно за образованието на ќерка ми. Многу сме среќни”.

Од парите што Мос ги заработи на лотаријата во Ајдахо, износот отишол во државните училишта и во фондот што поддржува државни установи. Се проценува дека игрите на среќа ширум државата придонеле вкупно 961,5 милиони американски долари за овие две организации низ историјата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote