in

Четири лица од Орегон, САД се тестирале позитивни на Ковид-19 и покрај тоа што ги примиле двете дози од вакцината!

Четири лица од сојузната држава на САД, Орегон се тестирале позитивни на коронавирусот откако ги примиле и двете дози од вакцината против Ковид-19, соопштија локалните медиуми.

Постојат уште два вакви исти случаи во останатите држави во САД, стоше во соопштението на властите, но сите тие се со слаби симптоми, или пак асимптоматски.

„Ние веќе работиме на локално и државно ниво со нашите партнери од медицината за да го одредиме потеклото на овие случаеви“ изјавија властите.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote