in

Ковид вакцините ја намалуваат шансата за сериозно заболување кај најранливите групи за 80%!

Според најновите податоци кои доаѓаат од Англија ни откриваат дека вакцината за коронавирусот драматично ја намалува шансата за сериозно заболување од Ковид-19 кај луѓето над 80 години.

И двете вакцини, онаа на АстраЗенека и на Фајзер ја намалуваат хоспитализацијата кај најранливите групи за околу 80%. За да се добие целосната полза од вакцината потребни се да поминат 2 до 3 недели од примањето на истата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote