in

ВО СРЦЕТО НА МАДРИД! Кристијано Роналдо отвори нов хотел!

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо отвори хотел во Мадрид, една година по планираниот датум.

Хотелот од ланецот Prestana CR7, чиј косопственик е Роналдо, отвора голем број соби, кои полека ќе се зголемуваат се додека хотелот не биде целосно отворен, пишува Expansion Inmobiliario.

Хотелот има 168 соби и се наоѓа на централниот дел на Мадрид, Гран Виа, на 29 години, во зградата Каза дел Либро, која датира од 1920 година и претрпе целосна реставрација.

Делата, во кои беа вложени 13 милиони евра, беше замолено да ја обезбедат целата удобност и модерен стил што потсетува на златното доба во Мадрид.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pestana CR7 (@pestanacr7)

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote