in

WTFWTF Што?Што?

ЦРНИОТ ДРОБ ВИ Е ПОЛН СО ТОКСИНИ – ЗАТОА СЕ ЗДЕБЕЛУВАТЕ: Овој пијалок ќе ве спаси за 24 часа, БОМБА ЗА ЦЕЛО ТЕЛО

Црниот дроб е главниот прочистувач во телото, па затоа треба да се заштити и исчисти од токсините.

Кога црниот дроб е полн со токсини, тој не може нормално да ги извршува своите функции.

Луѓето не земаат предвид дека чистиот црн дроб е веројатно најважниот фактор кој одредува дали е можно губење на тежината или таквите процеси ќе бидат прекинати и нема да дадат никакви резултати на подолг временски период.

Доколку сакате да ослабете, ве советуваме да го пробате овој рецепт и целосно да го детоксицирате црниот дроб.

Пијте 3 дена и исчистете го црниот дроб од сите нечистотии и токсини кои живеат внатре.

Како се користи?

Конзумирајте го овој напиток 3 пати на ден во тек на 3 дена. Избегнувајте тешки оброци во овие 3 дена.

Јадете свежа здрава храна, за да ја олесните детоксикацијата на црниот дроб и да го интензивирате процесот на слабеење.

Потребни состојки:

  • 3 лимони
  • 1 шолја сечкан магдонос
  • 5 стебленца целер
  • 6 чаши вода

Подготовка:

Сокот од лимон, магдоносот и целерот измелете ги во блендер, а потоа додадете вода и добро измешајте. Консумирајте 2 чаши, 3 пати на ден на празен стомак. Постапката повторете ја во следните 2 дена. Потоа направете пауза од 7-10 дена и повторете го третманот уште еднаш.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote