in

НАШИОТ ПАНДЕВ! Понекогаш чуда се случуваат во фудбалот!

Играчот на Македонија, Горан Пандев беше исклучително горд на својата репрезентација по победата над Германија во квалификациите за Светското првенство.

Нашите во третата рунда квалификации ја совладаа една од најсилните селекции во светот со 2:1.

Горан Пандев им донесе предност на Македонците во обештетувањето на првото полувреме. Тоа беше 37. гол на 37-годишниот Пандев во дресот на Македонија. Илкај Гундоган погоди за израмнување од пенал во 63. минута. Конечниот резултат го постави Елиф Елмас во 85-та минута.

„Чуда понекогаш се случуваат во фудбалот. Среќата ги придружува храбрите. Се боревме, ги оставивме срцата на терен. „Оваа генерација заслужува голема почит“, рече Пандев.

Македонија е втора во групата Ј со шест бода, исто колку и третопласираната Германија. Лидер е Ерменија со сите девет.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote