in

Куртоа го понижи Мартиал! „Тој се смета како ѕвезда“?!

Тибо Куртоа не беше сигурен во тоа дали напаѓачот на Јунајтед, Ентони Марсиал се смета како играч од светска класа.

Голманот беше запрашан кои најголемите европски играчи кои не настапија на Европското и тој го спомна само Сергио Рамос. Неговиот сонародник Вертонген го предложи Марсиал, но Куртоа не се согласи со тоа.

Тибо не верува дека Марсиал може да се смета како светска ѕвезда. Куртоа и Марсиал беа ривали додека голманот ги бранеше боите на Челси. Марсиал го пропушти Европското и никогаш не го достигна својот потенцијал во дресот на Јунајтед.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote