in

ЦВЕТКО И АПОТЕКАРКАТА! [ВИЦ]

Влегол Цветко во аптека и прашува:
–„Еурокрем имате ли?“
Апотекарката му одговорила:
– “Не„
Цветко прашал:
–„А мартадела?“
Апотекарката пак одговорила:
–„Не“
Цветко рекол:
–„Сигурно и конзерви сардина немате?!“
Апотекарката му рекла:
–„Нема! Ова е аптека и не продаваме такви работи“
Цветко пак сталожено и рекол:
–„Лошо тргувате тука“
Апотекарката му рекла:
–„Што не застанете Вие на моето место и да тргувате подобро?!“
Си ги промениле местата.
Сега апотекарката го прашала:
–„Еурокрем имате ли?“
Цветко и рекол:
–„Има!“
Апотекарката го прашала:
–„А црн кавијар?!“
Цветко и рекол:
–„Има!“
Апотекарката за крај му рекла:
–“Добро, дај ми по сто грама од двете!„
Цветко и рекол:
„А, рецепти имате ли?

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote