in

#ВАКЦИНАЦИЈАCOVID-19МАКЕДОНИЈА НОВИ 13.732 ВАКЦИНИРАНИ ЗА ЕДЕН ДЕН!

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата.
☑️Вкупно се аплицирани 586.537 дози вакцини, а ревакцинирани се 227.851 граѓани.
☑️Вчера вкупно се вакцинирале 13.732 граѓани.
☑️Прва доза вакцина вчера примиле 11.299 граѓани.
☑️Бројот на лица кои изразиле желба за вакцинација преку веб платформата vakcinacija.mk е 484.220 граѓани.
✅ 53% од населението над 70 години имаат примено барем една доза вакцина.
✅ 50% од населението над 65 години имаат примено барем една доза вакцина
✅ 45% од населението над 60 години имаат примено барем една доза вакцина

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote
in

Дали би се вакцинирале против ковид-19?

Во случај да дојдат „ВАКСАЈНС“ дали би се вакцинирале?

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote