in

Филипче соопшти дали треба да се вакцинираат оние кои го прележале вирусот!

Подготвен е план за вакцинирање според приоритетот. Според планот, тука се поделени три групи: во првата група спаѓаат лекарите, медицинските сестри, здравствените работници кои работат со Ковид пациенти и вработените во лабараторија. Тука влегуваат и штитениците во домовите.

Во втората група спаѓаат останатите здравствени работници, наставниците, вработените во градинка, новинарите. Во третата група се наоѓаат хронично болните.

Оние кои го прележале вирусот засега НЕ треба да се вакцинираат, изјави министерот Филипче.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote