in

Дали сте знеле: Како се прави стаклото?

Стаклото го има насекаде околу нас, а ретко кој всушност знае како тоа станува прозирната материја која на сите ни е позната. Во следното видео можете да погледнете како изгледа процесот на производство на стаклото:

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote