in

Дали ви се допаѓаa девеесетите години? Guns N ‘Roses го претставија флиперот „Not In This Lifetime“.

Ех, младост..

Калифорнискиот хард рок бенд Guns N ‘Roses лансираше машина за флипери инспирирана од нивната турнеја „Not In This Lifetime“.

Новиот уред е достапен во три изданија, а дизајниран е заедно со гитаристот Слежа, кој сними неколку нови рифови за проектот.

“Беше многу исполнето искуство да се работи на тој проект. Чест ми е што можев да работам со брилијантен тим за да дизајнирам една од најоригиналните и највозбудливите рокенрол игри некогаш произведени”, рече Слеш.

Играта е дизајнирана околу поставената листа на групата од 21 песна. Се одликува со концертна сцена и подвижни рефлектори и вклучува видеа од турнејата „Not In This Lifetime“, како и фигура на врескачката пејачка Аксл Роуз и култниот Слаш Цилиндар.

Вклучува и гласовни записи на Роуз, Слеш, гитаристот Ричард Фортус, тапанарот Френк Ферер и клавијатуристот Дизи Рид, а е предводен од басистот Дафа Мекаган.

Цените на Pinball се движат од почетни 6.750 УСД за стандардно издание, 9.500 УСД за ограничено издание од 5.000 примероци и 10 000 УСД за колекционерско издание од 500 примероци.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote