in

Дали вреди инвестирање во разбранетата берза на криптовалутите!?

По неодамнешните рекорди на криптовалутата Bitcoin, наеднаш вчера дојде до рекордно паѓање. Со паѓањето на оваа крипто валута дојде до рекордно паѓање на сите други криптовалути! Како ETC и други алткоини.

Прашањето е дали вреди да се инвестира во оваа разбранета берза? Одговорот зависи до самата природа на инвеститорот. Засега криптовалутите се во пад. Но тоа не мора да значи дека констатно ќе бидат во пад. Минатото ни кажува за каква разбранета берза станува збор.

Моменталната состојба на криптовалутите е:

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote