in

Charles Dance и Boyd Holbrook ќе глумат во новата серија на Netflix – The Sandman!

Популарното дело на Neil Gaiman, The Sandman конечно добива адаптација на малите екрани преку стриминг платформата Netflix. Проектот веќе е во продукција и се снима во Велика Британија.

Според најновите информации, на серијата се приклучуваат нови две звучни имиња. Британцеот Charles Dance кој глумеше во Game of Thrones и агентот од Narcos, Boyd Holbrook се новите глумци кои ќе бидат вклучени во проектот на Netflix. Серијата се очекува да искочи некаде во 2021 година.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote