in

СКАНДАЛ ВО ПЛ?! Играч на Саутемптон играл позитивен!

На 4 Јануари оваа година, Саутемптон се соочи со Ливерпул и успеа да победи со 1-0 во рамките на Премиер Лигата, а стрелец на голот беше Дени Ингс. Според најновите шпекулации, Ингс за време на натпреварот бил позитивен на Ковид-19.

И покрај тоа што мечот се одигра пред 10тина дена, тестовите покажале дека играчот на Саутемптон бил позитивен на коронавирусот. Овие информации ги потврди и тренерот на Светците, Ралф Хазенхутл.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote