in

Дени Велбек се приклучи на Брајтон

Дени Велбек се приклучи на Брајтон откако го раскина договорот со второлигашот Ватфорд. Поранешниот играч на Манчестер Јунајтед и на Арсенал ќе биде спремен за игра во следниот натправар за Брајтон против ВБА во стадионот Амекс.

Брајтон го потпиша напаѓачот на една година. Неговиот договор со Ватфорд имаше клаузула вредна 5.5 милиони фунти и требаше да заврши следната сезона. Но сега тој се приклучува на Брајтон како слободен играч и ќе ѝ помогне на својата нова екипа да постигне што подобри резултати во Премиер Лигата.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote