in

Ентони Дејвис и ЛеБрон Џејмс ќе ги продолжат договорите со Лос Анџелес Лејкерс!

Miami Heat's Goran Dragic (7) drives to the basket against Los Angeles Lakers' Anthony Davis, left, during the first half of Game 1 of basketball's NBA Finals Wednesday, Sept. 30, 2020, in Lake Buena Vista, Fla. (AP Photo/Mark J. Terrill)

Леброн Џејмс и Ентони Дејвис ќе ги продолжат договорите на неколку години со Лос Анџелес Лејкерс. Џејмс ќе потпише нов двогодишен договор и ќе заработи 85 милиони долари, а неговиот договор ќе трае до сезоната 2022-23 и ќе биде негова 20та јубилејна во НБА лигата.

Дејвис, 27, ќе потпише нов петгодишен договор и ќе му донесе неверојатни 190 милиони долари. Неговиот агент потврди за ЕСПН дека тој ќе може да го напушти клубот пред да започне неговата 5та година од договорот. Џејмс ќе биде слободен агент во истата година кога неговиот син ќе го заврши средното школо и ќе може да се пријави на драфтот.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote