in

Де Боер не е повеќе тренер на Холандија!

Франк де Боер ја напушти работата како менаџер на Холандија по шокантниот пораз од Чешка во рамките на нокаут фазата во Еуро 2020.

Де Боер, 51 беше назначен за менаџер минатиот септември и го земени Роналд Куман кој ај водеше екипата пред да си замине во Барселона. Холандија се најде на првото место во групата Ц кадешто играше и Македонија.

Во неделата, Холандија се соочи со Чешка и загуби со 2-0. Тоа беше најголема причина за оставката на Де Боер. Холандската фудбалска федерација официјално изјави дека Франк де Боер повеќе не е тренер на репрезентацијата.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote