in

Де Брујн откри дека играл со скинати лигаменти против Италија!

Кевин де Брујн откри дека играл со скинати лигаменти во четврт-финалниот натпревар во кој Белгија загуби од Италија.

Италија со одлична игра стигна до два брзи погодоци во првото полувреме, а пред самиот крај Лукаку од пенал го намали резултатот. Воедно тоа беше и последен погодок од средбата и Италијанците се пласираа во следната фаза од натпреварувањето.

По натпреварот ѕведата на Манчестер Сити изјави: „Чудо е што можев да играм денеска, бидејќи имам оштетување на мојот зглоб. Моите лигаменти се скинати. Но чувствував одговорност да играм за мојата земја. Жалам што неможев да направам да победиме“.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote