in

Де Роси хоспитализиран поради Ковид-19!

Популарниот фудбалер и легендата на Рома, Даниеле Де Роси се тестираше позитивен на Ковид-19. Де Роси моментално се наоѓа во болница и е под докторска нега, но е во стабилна состојба.

Дури 8 играчи и 4 лица од тренерскиот тим на Италија се тестирани на Ковид-19 откако се вратија од репрезентативните обврски. Играчите кои се инфицирани со корона вирусот се: Песина, Бонучи, Верати. Флеренци, Грифо, Сиригу, Крањо и Бернандески.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote