in , ,

Што?Што?

ДЕЦАТА СЕ ЦЕЛОСНО БЕЗ КОНТРОЛА: Поранешната дадилка на Анџелина Џоли го откри ВИСТИНСКОТО ЛИЦЕ на актерка како мајка кога нема камери!

Анџелина Џоли веќе подолго време се обидува да се претстави во очите на јавноста како идеална мајка која успева да се носи со своите шест деца и покрај изјавите на нејзиниот поранешен сопруг Бред Пит дека тоа не е така.

 

Холивудската актерка Анџелина Џоли (46) наводно ги воспитува и образува децата на свој начин, што смета дека позитивно влијае на нивното созревање и растење, а како што изјавила, примарна цел и се домашната работа и образованието, како и влевање почит и љубов кон сите живи суштества.

 

Еднаш изјавила дека секоја вечер им пее приспивни песни со различен глас за да ги забавува.

Но, дадилката која работела за Анџелина и била со нив 24 часа, за американскиот магазин ОК открила дека зад затворени врати работите се сосема поинакви.

Таа е мајка која е многу отсутна поради секојдневните проблеми и кариерата, не успева да им се посвети на децата и тоа е рецепт за пропаст – рекла дадилката и додала дека актерката не може да ги смири децата и дека се целосно надвор од контрола.

 

Анџелина мисли дека е модерна мајка затоа што ги третира како возрасни. Но, точно е дека на децата одвреме-навреме им е потребна воспитна мерка за да можат да го разликуваат доброто од лошото.

Анџелина прави повеќе проблеми отколку добро и им прави лоша услуга на децата“, вели дадилката, која се грижела за трите биолошки деца на поранешната холивудска двојка Шаилио (11) и близнаците Нокс и Вивиен (9) и тројцата посвоени Медокс (16). Пакс (13) и Захарија (12).

И додека во тоа како изгледа јавноста, Џоли изгледа како пожртвувана самохрана мајка која цврсто ги држи конците во рацете над воспитувањето на децата, кога камерите не ја снимаат, таа има либерални ставови за нејзините пороци и деца, дури и предлиберали. тврди дадилката, додавајќи дека актерката е наклонета кон алкохол и речиси секоја вечер отвора шише црвено вино, а понекогаш и повеќе.

Иако нејзините најстари деца се далеку под законската граница за пиење алкохол, Анџелина повремено им дозволува да се напијат по една или две чаши, открива дадилка која мисли дека е лицемерно Анџелина да ја обвинува Бреда за проблеми со пиењето на суд во случај на притвор.

Рекла и дека актерката наводно често мора да гледа видеа кои содржат насилство и скокотливи сцени, а што е уште полошо, не се двоуми да им ги покаже на децата, што не било случај додека Бред живеел во куќата.

 

Дадилката ги демантираше и изјавите на Анџелина за приспивни песни, велејќи дека тоа е минато.

„Слушнав дека таа честопати излегувала од дома навечер и ги оставала децата сосема сами без постара личност да ги надгледува, а речиси ги оставила повеќе од десет часа во текот на ноќта додека снимала нов филм“, рече таа.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote