in

WTFWTF

Светот зборува со овој млад човек! Двапати фатил корона, но не знае за епидемијата!

Светот зборува за неверојатната приказна за Британецот Џозеф Флавил. Флавил, кој претрпе траума на мозокот како резултат на возило што го удри пред неговата куќа во март минатата година и се разбуди по 10 месеци во кома, двапати фати коронавирус, но не е свесен за појавата на „Ковид-19“.

Едно лице кое претрпе траума на мозокот откако возило го удри пред неговата куќа во март минатата година во Бартон, Англија, се разбуди од кома 11 месеци подоцна. 19-годишниот Џозеф Флавил, кој падна во кома 3 недели пред почетокот на карантинските ограничувања во земјата, не ја знае епидемијата Ковид-19, иако беше фатен од вирусот двапати во болница, тој немаше контакт со никого од декември. Докторите рекоа дека тој одговара само со да или не. Наведено е дека Флавил, кој беше направен да се состане со неговата мајка еднаш во болницата на неговиот роденден во декември, подоцна немал контакт со никого.

Тетката на момчето кажа дека тој не знае за постоењето на смртоносниот вирус.

Тетката рече: “Ние правиме разговори за програмот Zoom. Не знаеме дали тој сега има идеја за пандемијата, бидејќи тој сè уште не може да зборува и покрај тоа што покажува знаци на закрепнување”.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote