in ,

СмешноСмешно

Стотици Дедо Мразовци трчаа предпразничен мини-маратон на Флорида. (ВИДЕО)

Натпреварувачите трчаат 5 километри, почнуваат со божиќна музика и поминуваат покрај плажа со прекрасен поглед.

Настанот е традиција која се одржува секоја година на Флорида пред Божиќ.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote