in

Hallux valgus- Деформирмитет на палецот на стапалото може да се излечи без операција: Народен лек кој навистина делува!

За 10 дена, оваа постапка ги намалува болките и деформирмитетот на палецот

Оние кои имаат потпетици знаат какви се болките кога сте принудени да носите чевли со часови, а особено потпетици. Болка, болка, вкочането стапало и чувство дека лудувате. Но, постои народен лек кој може да помогне без операција.

Ставете морска сол во леген со топла вода и натопете ги нозете 15 минути, секој ден во рок од 2 недели.

Сепак, нерамнина или испакнување на палецот може да исчезне ако измешате мраз и морска сол, и ставите компресии на оваа издаденост 5 минути. Потоа ставете завој и добро затегнете ја ногата. Оставете го завојот до утрото.

Повторете ја постапката за 10 вечери и ќе забележите дека „испакнатината“ полека се намалува, а потоа исчезнува. Исто така е многу важно да се прават вежби за стапала, како што се тркалање тениско топче или шише, со ногата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote