in

“Деколте криза„ на состанокот на Собранието: „Го забележав вашето деколте, а не презентацијата“! [ВИДЕО]

Беше контроверзно кога Пјотр Амосов, локален советник во Јакутистан, во Руската Федерација, имплицираше дека фустанот на министерката е „расеан“ за време на состанокот преку интернет.

Откако го слушна извештајот на Ирина Восоких, министер за претприемништво, трговија и туризам на Јакутија, советникот Пјотр Амосов на состанокот на локалниот совет што се одржа преку Интернет во Република Јакутистан во Руската Федерација, рече: „Денес, како здрав човек, повеќе го забележав вашето деколте, отколку вашата презентација. „Ова не е добро“, рече тој.

Реагирајќи на ова, Васоких рече дека ваквите изјави се неприфатливи и дека „таа нема намера да разговара со никого за облеката во нејзиниот гардеробер“.

Шефот на парламентот пак го прекина пратеникот и му го исклучи микрофонот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote