in

Бамфорд: Дембеле е огромен навивач на Лидс!

Кој би рекол дека ѕвездата на Барса дека е голем навивач на екипата на Биелса?

Напаѓачот на Барселона, Оусман Дембеле е огромен навивач на англиската екипа Лидс и го следи секој натпревар, откри англискиот напаѓач Патрик Бамфорд.

Напаѓачот на Лидс изјави дека голманот Мелие го побарал неговиот дрес по натправарот со Фулам за да му го даде на Дембеле. Бамфорд останал зачуден и дознал дека Дембеле е навивач на неговиот клуб. Веднаш потоа англискиот шпиц добил и дрес од ѕвездата на Каталоците со посвета.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote