in

Поп-ѕвездата Деми Ловато објави дека е небинарна личност!

Поп-sвездата Деми Ловато објави дека важи за небинарна личност и дека отсега ќе и се обраќаат со „нив“, велејќи дека „тоа настанало по длабока конфронтација со самата себе“.

„Сè уште учам и се познавам себеси и не тврдам дека сум експерт или нечиј портпарол. „Споделувајќи го ова со вас, станав ранлив на друго ниво“, напиша пејачката на социјалните мрежи.

„Ова го правам поради оние кои не можат да споделат кои се навистина со своите најблиски. Те молам, живеј во вистината, знај дека те сакам “.

Небинарни лица се оние кои не се идентификуваат исклучиво како машки или женски, што е традиционална поделба на два пола.

Ловато (28), позната по хитот „Извини не ми е жал“, претходно отворено зборуваше за своите ментални проблеми, вклучително и депресија, нарушувања во исхраната и зависност. Таа неодамна во документарец откри дека била силувана како тинејџерка.

Во 2018 година, Ловато речиси се предозирала, што и го оштетило мозокот и предизвикало делумно слепило.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote