in

Ден на жалост во Нови Сад поради смртта на Џорџе Балашевиќ!

Ден на жалост поради смртта на познатиот пеач Џорџе Балашевиќ ќе биде прогласен во Нови Сад на денот на неговиот погреб.

Градот Нови Сад ќе прогласи ден на жалост кога семејството Балашевиќ ќе објави кога ќе се изврши погребот.

Претходно, во Нови Сад, знамињата беа спуштени на половина копје.

Десетици граѓани, обожаватели на Џорџе Балашевиќ, се собраа вечерва во 20 часот на плоштадот Слобода во Нови Сад, како дел од овој познат автор и пеач.

Засега не се знае местото и времето на погребот.

Познатиот пеач и автор почина поради комплилации на коронавирусот!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote