in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 1 ЈУНИ: Спортувајте! Нека вашето здравје е на прво место! Јарец уморен од животот, Бик среќен и задоволен, Водолија подготвена да ги наполни батериите

ОВЕН

РАБОТА: Може да се надевате на позитивен исход кога станува збор за деловната ситуација за која моментално се грижите. Иако сега не ви изгледа така, проблемите ќе бидат решени.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта, лесно можете да шармирате личност што ви се допаѓа. Периодот за врска со Лав е поволен. Вие двајца можете да бидете многу добра двојка.

ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото што ве вознемируваат може да бидат помалку интензивни, но сепак посетете лекар.

 

БИК

РАБОТА: Очекуваниот прилив на пари доаѓа кај вас, затоа не треба да имате никакви грижи или сомнежи на ова поле. Пред вас се позитивни околности и чувство на безгрижност.

ЉУБОВ: Покрај саканата личност, имате сè што ви треба и задоволни сте од вашиот емотивен живот. Вие не планирате да направите какви било измени во овој план.

ЗДРАВЈЕ: Грижете се за забите. Посетете го стоматологот за редовни прегледи.

 

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Потрудете се да го подобрите вашиот став кон соработниците доколку сакате да имате позитивна работна атмосфера. Важно е да се ставите во контакт со нив на вистински начин.

ЉУБОВ: Важно ви е вашата сакана сериозно да сфати некои од вашите забелешки … Не сакате да создадете дополнителна напнатост. Наскоро ќе можете да создадете подобра атмосфера во вашата врска.

ЗДРАВЈЕ: Можна е главоболка. Сепак, покрај тоа, не треба да имате големи проблеми.

 

РАК

РАБОТА: Ако планирате патување, ве чека многу поволен ден. Имате шанса да постигнете деловен успех. Можете да сметате на позитивен исход.

ЉУБОВ: Ви се допаѓа личност која е многу заводлива и сензуална. Имате шанса да и се приближите. Покажете дека ве интересира нешто повеќе од комуникација.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро во вашата кожа. Не ве чекаат никакви пречки или проблеми.

 

ЛАВ

РАБОТА: Пред вас е ден во кој нема да имате многу деловни обврски, затоа нема да бидете под стрес. Можете да се опуштите и да уживате во слободното време.

ЉУБОВ: Може да очекувате интересна можност за емотивни настани со личност со која веќе некое време комуницирате. Таа ќе го направи првиот чекор кон тебе.

ЗДРАВЈЕ: Би уживале во масажа и релаксација. Покрај тоа, обрнете внимание на очите.

 

ДЕВИЦА

РАБОТА: Ве очекуваат многу важни деловни настани. Денес може да биде значајна пресвртница за вас. Многу зависи од вашите одлуки.

ЉУБОВ: Може да се надевате на сериозен предлог од вашиот партнер. Сепак, конечната одлука зависи од вас. Дајте си време да размислите за сè многу добро.

ЗДРАВЈЕ: Можни се мали проблеми со грбот, затоа не кревајте тешки товари.

 

ВАГА

РАБОТА: Ќе имате можност да реализирате нови деловни потфати на кои долго размислувавте. Само важно е да се фокусирате на работите што ви се приоритет.

ЉУБОВ: Може да очекувате интересна комуникација со личност која е во вашето блиско опкружување. Пред вас е поволен период за флерт.

ЗДРАВЈЕ: Спортувајте! Важно е да се одржи добра состојба и да се биде максимално активен.

 

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Може да се надевате дека некој долг ќе ви биде вратен или ќе имате помала финансиска добивка. Во секој случај, интересен ден ви доаѓа.

ЉУБОВ: И покрај тоа што на почетокот имавте мали проблеми со љубомората, конечно стекнувате поголема доверба во партнерот. Вашата љубов ќе станува се посилна и посилна од ден на ден.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте кога станува збор за циркулација на крвта. Ако забележите какви било проблеми, јавете се кај вашиот лекар на преглед.

 

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Добар ден е да ги презентирате вашите планови, ако веќе сте подготвиле такво нешто. Може да очекувате пофалби и аплаузи од јавноста или поширокото опкружување.

ЉУБОВ: Може да се надевате дека вашиот партнер ќе биде максимално посветен на вас и дека ќе добиете големо внимание и љубов од него. Ако сте слободни, Вагите ви се додворуваат.

ЗДРАВЈЕ: Грижете се за внесот на течности, важно е вашето тело да не дехидрира.

 

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Ве чека ден за време на кој ќе бидете многу зафатени со бројни деловни обврски. Сакате да работите и не ви претставува проблем да бидете посветени се додека очекувате добар приход.

ЉУБОВ: Не треба да имате големи промени во емоционалното поле. Засега сте некако пасивни. Ви одговара да бидете сами и да поминувате време со пријателите.

ЗДРАВЈЕ: Можно е вашиот стомак да е чувствителен, па затоа внимавајте на исхраната.

 

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Може да очекувате позитивна атмосфера за склучување нова деловна соработка со личност која може да ви донесе среќа. Обидете се да оставите најдобар можен впечаток.

ЉУБОВ: Зрачите со позитивна енергија и делувате многу привлечно за луѓето од спротивниот пол. Пред вас е ден во кој можете да имате многу нови познаници и можности за флерт.

ЗДРАВЈЕ: Избегнувајте каков било порок, обидете се да ги одржувате чисто вашето тело и ум.

 

РИБИ

РАБОТА: Можам да ви донесам многу убави новости во текот на денот. Може да се надевате на позитивна атмосфера на работа. Заедно со вашите колеги, ќе го прославите успехот.

ЉУБОВ: Ќе запознаете личност која може да ви донесе многу нови и убави емоции. Започнува периодот на заљубување! Конечно ги чувствувате пеперутките во стомакот и сте среќни.

ЗДРАВЈЕ: Проверете ја крвната слика за секој случај, иако не треба да имате некои поголеми проблеми.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote