in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 20 ФЕВРУАРИ: Јарците треба да посветат повеќе време на љубовта, а помалку на работата

ОВЕН

РАБОТА: Вие сте голем љубител на изразување мислења за сè и сèшто, но заборавивте дека истите правила важат за сите, вклучувајки ве и вас. Искористете го ова време за кратко да се повлечете и да донесете заклучоци.
ЉУБОВ: Вистински емотивни авантури допрва следуваат, затоа бидете подготвени.
ЗДРАВЈЕ: Имате чести главоболки.

БИК

РАБОТА: Не сте сигурни дали другите ја споделуваат вашата визија за иднината.
ЉУБОВ: Ако сакате да го убедите вашиот партнер на голем заеднички проект, отфрлете го сезнајниот и арогантен перформанс. Со медни зборови, ќе го убедите дека идејата е всушност негова. На крајот на краиштата, не ти е прв пат.
ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со несоница.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Во бизнисот сте решени и барате средства за финансирање на вашите идеи.
ЉУБОВ: Едноставно е важно да се започне, бидејќи сега можете да ја придобиете секоја личност што ја сакате. Изберете го вистинскиот!
ЗДРАВЈЕ: Зголемете го внесот на магнезиум.

РАК

РАБОТА: Можеби едноставно создадовте отпор од колегите затоа што премногу инсистиравте на вашето мислење. Забавете и одберете поинаков пристап.
ЉУБОВ: Вистински емотивни авантури допрва следуваат, бидете подготвени.
ЗДРАВЈЕ: Би уживале во масажа.

ЛАВ

РАБОТА: На прв поглед, сè изгледа одлично, но некој работи вредно зад грб и ги нарушува вашите планови.
ЉУБОВ: Не заборавајте да одвоите време за нежни моменти со вашиот партнер, работата е само дел од вашиот живот.
ЗДРАВЈЕ: Би уживале во прошетка.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Никогаш не сте се плашеле да се борите за своите желби и планови, така што нема да го направите сега. Beе ве нервираат голема количина пречки и отпор.
ЉУБОВ: Имате чувство дека можете да се согласите со секого. Грижете се со кого контактирате, бидејќи зафатените луѓе ќе ве сакаат.
ЗДРАВЈЕ: Добро.

ВАГА

РАБОТА: На секој чекор наидувате на отпор и пречка. Дали е можно сè да заговори против вас? Или, едноставно, сте тврдоглави и се наметнувате против целиот свет.
ЉУБОВ: Ако сте во врска, дури сега почнувате да уживате во сите привлечности што ги носи.
ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Пронајдете поубав и попријатен начин за комуникација, особено со деловни соработници. Една остра кавга со шефот е последното што сега ви треба.
ЉУБОВ: Нетрпеливи сте во љубовта.
ЗДРАВЈЕ: Мочниот меур е чувствителен.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Вашите намери се чисти и искрени, но пораката што ја испраќате не е разбрана како што сакате.
ЉУБОВ: Во љубовта сте каприциозни и само многу трпелив партнер може да се справи со вас. Затоа, не претерувајте.
ЗДРАВЈЕ: Добро.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Истражете ги скоро сите начини да ја постигнете целта. Внимателно проверете ги информациите што ви доаѓаат, некои од вас вешто ќе ги сокријат фактите.
ЉУБОВ: Љубовта ќе ја постигнете само доколку го намалите бројот на часови на работа и му посветите доволно време на партнерот.
ЗДРАВЈЕ: Ослабен имунитет.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Наместо да бидете депресивни од мрежа на непријатни околности, искористете го овој ден за да ја подобрите комуникацијата со луѓето што ви требаат најмногу.
ЉУБОВ: Го занемаривте најважниот дел од вашиот живот, а тоа е љубовта. Плановите што ги имавте ќе треба да почекате.
ЗДРАВЈЕ: Можна е минлива аритмија.

РИБИ

РАБОТА: Држете се до реалноста, бидејќи сте склони кон деловни авантури кои обично не завршуваат добро.
ЉУБОВ: Ќе купите време и ќе добиете предност ако слушате повеќе и помалку анализирате што ви кажува „другата половина“. И онака ги немате сите потребни факти за да донесете големи заклучоци.
ЗДРАВЈЕ: Грижете се за стомакот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote