in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 23 ЈАНУАРИ: Рибите ги очекува предизвикувачка понуда

ОВЕН

РАБОТА: Ако се занимавате со приватен бизнис, се фокусирате на соработка со странски компании.

ЉУБОВ: Не ве интересира емоционалната сфера освен ако не сте во брак. Фокусирани сте на кариера која е во превирања.

ЗДРАВЈЕ: Пазете се од студот.

БИК

РАБОТА: Бизнисот е стабилен и сè оди без проблеми. Полека се подготвувате да се сретнете со странски партнери.

ЉУБОВ: Одржувате пријателски контакт со пријателите. Ако сте слободни, нема личност која ве интересира емоционално.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Бизнисот е стабилен и работи нормално. Ве чека финансиска добивка од која сте многу задоволни.

ЉУБОВ: Врската напредува одлично. Имате впечаток дека се грижите за неа повеќе од другата страна.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е солидно.

РАК

РАБОТА: Ве чека финансиска добивка. Работата е во фаза на стагнација што ве прави многу несигурни и исплашени за егзистенција.

ЉУБОВ: Одличен ден е за ново познанство. Другата личност изгледа прилично сериозна, стабилна и конзервативна.

ЗДРАВЈЕ: Коските се компромитирани.

ЛАВ

РАБОТА: Ако се занимавате со приватен бизнис, ќе имате пократко службено патување за време на кое ќе воспоставите долгорочна соработка.

ЉУБОВ: Царството на љубовта е преполно со предизвици без разлика дали сте во брак или во врска. Минувате низ сериозна криза со која не можете да се справите.

ЗДРАВЈЕ: Притисокот е променлив.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Нема ништо што не сте се обиделе да ја вратите вашата работа во некоја нормална рамка, но без успех. Вие сте многу загрижени за тоа.

ЉУБОВ: Не ја сакате љубовта. Ниту се дружите со луѓе ниту сте заинтересирани да воспоставите нова комуникација и врска.

ЗДРАВЈЕ: Црниот дроб е чувствителен.

ВАГА

РАБОТА: Задоволни сте од стабилна деловна состојба. Што се однесува до финансиите, немате причина да се грижите или да се жалите.

ЉУБОВ: Врската е во сериозна криза. Ниту еден од вас не сака да се менува и да се бори за врска, па нејзиниот опстанок е доведен во прашање.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е солидно.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Бизнисот е во фаза на стагнација. Ако барате нова работа, нема ни навестување да добиете нова шанса.

ЉУБОВ: Се надевате дека вашата симпатија е свесна дека ви се допаѓа, иако не рековте какви чувства имате за неа.

ЗДРАВЈЕ: Коските се чувствителни.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Бизнисот тече нормално. Периодот за воспоставување комуникација со странци е поволен. Финансиите сè уште се причина за загриженост.

ЉУБОВ: Не сте премногу заинтересирани за емотивната област. За среќа, другата половина има разбирање за вашите потреби.

ЗДРАВЈЕ: Вие сте напнати.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Вие сте исклучиво заинтересирани за финансии. Финансиската состојба е многу ограничена и затоа не сте опуштени и многу напнати.

ЉУБОВ: Ви се допаѓа личност која официјално ви е пријател. Имате впечаток дека искри постојат од обете страни.

ЗДРАВЈЕ: Склони сте на меланхолија и депресија.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Ако се занимавате со приватен бизнис, ве чека успех, што ќе биде придружено со медиумски интерес.

ЉУБОВ: Бракот е сè уште во криза. Партнерот не попушта, ниту вие. И двајцата сте многу тврдоглави и си терате инает едни на други.

ЗДРАВЈЕ: Вие сте напнати.

РИБИ

РАБОТА: Јасно ви е дека нема ништо од службената работа. Размислувате да започнете приватна деловна активност заедно со пријател.

ЉУБОВ: Симпатијата конечно ви го отвора срцето. Нејзиното однесување е ладно. Се надевате дека ова е прва реакција.

ЗДРАВЈЕ: Имунитетот се намалува.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote