in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 26 ФЕВРУАРИ: Овенот лесно ги решава проблемите на работа, Рибите откриваат тајни

ОВЕН

РАБОТА: Животот ви претстави неколку големи предизвици, но повеќе нема страв во вас. Ќе прифатите да решавате големи проблеми како да се незначајни ситници.

ЉУБОВ: Семејството ќе смета на вашата помош, а вие на нивната. Несебично ќе им свртите грб на другите без да барате пофалби или награда. Сепак, направете нешто за себе.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на бубрезите.

БИК

РАБОТА: Секогаш знаете што сте му рекле, на кого и зошто. Затоа ви е тешко да поднесете недоразбирања и тешки зборови. Простете го неразумниот остаток на светот и не се вклучувајте во туѓи кавги. Сега можете да ја фрлите дипломатијата низ прозорецот.

ЉУБОВ: Ако сте сами, имате можности за состаноци. Сè што треба да направите е да се зближите со луѓето и да си ја изградите сопствената судбина.

ЗДРАВЈЕ: Можно е мало намалување на имунитетот.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: На работа, обврските никогаш не завршуваат. Подолг деловен состанок спонтано ќе се претвори во весела ноќна забава.

ЉУБОВ: Не е исклучено да наидете на некој што ќе ви се допадне. Ако сте подготвени за сериозна врска, ќе ја постигнете.

ЗДРАВЈЕ: Спортувајте, особено пливање.

РАК

РАБОТА: Нов почеток ви се смее, иако деталите за патувањето сè уште не се на повидок. Признанијата и промоциите продолжуваат да ве придружуваат во вашата работа.

ЉУБОВ: Ако сте во врска, искористете го времето за да изградите доверба и да ја запалите страста што сте ја заборавиле одамна.

ЗДРАВЈЕ: Добро.

ЛАВ

РАБОТА: Продолжете да работите како порано и ќе имате голем напредок во кариерата.

ЉУБОВ: Во љубовта сте магични и неодоливи, но исто така сте осамени. Тоа е затоа што не можете да чекате засекогаш да ви стигне најдоброто, мора да работите напорно.

ЗДРАВЈЕ: Проверете го нивото на холестерол.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Вложивте многу енергија во вашата кариера и досега ги исполнувавте сите планови. Чувствувате дека сте на вистинскиот пат и сте полни со самодоверба.

ЉУБОВ: Со малку иницијатива, ќе ви се отворат целосно нови визи за врските и љубовта.

ЗДРАВЈЕ: Пазете се од стрес.

ВАГА

РАБОТА: Вашата кариера конечно е во нагорна линија. Во моментов сте задоволни, но не пропуштајте ја можноста да напредувате. Покажете самодоверба и можностите ќе почнат да доаѓаат од сите страни.

ЉУБОВ: Ги отворивте срцето и мислите, а партнерот ви ги враќа на најдобар можен начин. Животот без самоцензура е поубав и пријатен отколку кога постои вечна потреба за контрола.

ЗДРАВЈЕ: Подложни сте на инфекции.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Денес ви носи многу енергија и идеи. Ќе бидете живи и паралелно ќе учествувате во многу активности. Изберете што ве прави најсреќни, остатокот оставете го за подоцна.

ЉУБОВ: Во љубовта сте склони кон кавги, но не заборавајте дека најубавиот дел од расправијата е помирувањето.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со варењето.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Обидете се да се посветите на вашите одговорности и да покажете високо ниво на организација во областа на работата.

ЉУБОВ: Кога не знаете како да ги надминете пречките со зборови, изберете невербална комуникација.

ЗДРАВЈЕ: Ќе уживате во некој вид рекреација.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Подготвени сте за нови деловни предизвици и промени. Можно е да ја промените професијата во наредниот период.

ЉУБОВ: Вистината е и застрашувачка и пожелна, и на крајот на краиштата, таа е целта на вашата комуникација со вашиот партнер.

ЗДРАВЈЕ: Полни сте со енергија.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Искреноста ќе ја збогати вашата љубов и духовен живот, но на работа воздржете се од праведни говори.

ЉУБОВ: Сега кога откривте како отворениот разговор може да го промени текот на врската, веројатно нема да направите повторно компромис.

ЗДРАВЈЕ: Обрнете внимание на кардиоваскуларниот систем.

РИБИ

РАБОТА: Иако нема да бидете директно вклучени во конфликти, ќе ве трогнат нарушени односи. Ништо не можете да направите во врска со тоа, само слушајте ги инволвираните страни без да давате непотребни коментари.

ЉУБОВ: Ќе откриете многу тајни. Ќе имате љубовно надразнување и озборувања за пријатели.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote