in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 7 ОКТОМВРИ: Како што дојде, така и помина! Имајте го тоа на ум! Вагите несреќни во љубовта, Близнаците очекуваат парична добивка, Јарецот се дружи

ОВЕН

Можеби сега не е соодветно за вас да направите работа што вклучува поголеми групи луѓе, претпочитате да се обврзете себеси. Ако планирате посериозен разговор со саканата личност. Пазете се од повреди.

БИК

Можно е да не ви е лесно да донесувате нови деловни одлуки и дека некои дилеми ве кочат денес. Ако имате партнер, ве очекува поволен ден во кој односите меѓу вас ќе се подобрат. Хроничните проблеми ви се враќаат.

БЛИЗНАЦИ

Можно е денес да имате мала штета кога станува збор за работата. Грижете се за вашите обврски. Можно е да сте осамени долго време и тоа воопшто да не ви се допаѓа. Избегнувајте алкохол.

РАК

Најдобро е денес да земете слободен ден и да не се занимавате со прекумерни деловни обврски за да избегнете штета. Внимавајте да не претерате со љубомора што може да почне да ве оптоварува. Посети доктор.

ЛАВ

Генерално ќе бидете опуштени и подготвени да се посветите на вашата работа на мирен и зрел, одговорен начин. Имате добар однос со саканата личност и среќни сте кога сте заедно. Се чувствуваш навистина добро.

ДЕВИЦА

Максимално сте ангажирани и вашата работа е на прво место. Период што може да ве чека Веќе немате сомнежи за емоциите, знаете кога сакате и сакате до вас. Уживате во поинтензивна активност.

ВАГА

Можни се значителни финансиски пресврти во наредниот период. Се очекува состојбата да се подобри. Ве очекува ден кој не е премногу поволен за убов. Можеби нема да ви биде лесно да постигнете хармонија во убовта. Можен е зголемен апетит.

ШКОРПИЈА

На некој начин, вие сте оптоварени со грижи и проблеми. Пред вас е период во кој нема да ви биде лесно да решите се. Новото познанство што ве очекува во вашиот живот може да донесе повеќе среќа и возбуда. Можни се сериозни главоболки.

СТРЕЛЕЦ

Денес може да очекувате позитивни деловни околности и среќата да биде на ваша страна. Ви се допаѓа личност што сте ја запознале неодамна и полека пронаоѓате начини да се приближите до неа. Можна е несоница.

ЈАРЕЦ

Ќе бидете многу напнати и нервозни што може негативно да влијае на вашето деловно поле. Кога станува збор за љубовта, пред вас е фаза во која може да имате некои поголеми дилеми и сомнежи. Можни проблеми со циркулацијата.

ВОДОЛИЈА

Вашата деловна ситуација не е стабилна и тешко ви е да се помирите со тоа. Ве очекува неповолен период за промени. Ве очекува фаза на оддалеченост од саканата личност. Се плашите дека ќе има прекин. Проблеми со грбот.

РИБИ

Ве очекува можност за работа која ќе ви донесе напредок во кариерата. Посветете се на вашите цели. Пред вас е интересно познанство. Можете да очекувате позитивни околности на ова поле. Се чувствуваш навистина добро.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote