in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 12 ДЕКЕМВРИ: Партнерскиот однос на стрелеците ставен на испит

ОВЕН

РАБОТА: Пазете на вашата комуикација со соработниците. Ако дадете неточни информации, тоа може негативно да влијае на соработката.

ЉУБОВ: Брачниот другар е желен за вашето внимание и љубов. Вие тоа не го пружите. Таа трпеливо чека да го смените однесувањето.

ЗДРАВЈЕ: Органите за дишење се чувствителни.

БИК

РАБОТА: Деловната состојба е стабилна и бизнисот се одвива според планот. Имате јасна визија за тоа што сакате да постигнете и на кој начин.

ЉУБОВ: Врската со партнерот е преполна со предизвици и лаги. Мислите дека постигнувате нешто на тој начин, но само се оддалечувате едни од други.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Се обидувате да ги решите деловните проблеми со помош на пријател, но не успевате. Имате тајни трансакции со пари.

ЉУБОВ: Негувајте стабилни чувства кон партнерот. Целосно му се посветувате нему. Вие сте задоволни од врската и сакате таа да трае вечно.

ЗДРАВЈЕ: Мускулите атрофирале.

РАК

РАБОТА: Уживате во обврските и постигнувате успех. Имате поддршка од колегите, што ви значи многу. Вие ги покривате финансиските трошоци.

ЉУБОВ: Емоциите ви се интензивни и стабилни. Понекогаш се плашите поради количината на љубов што ја чувствувате.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

ЛАВ

РАБОТА: Добивате нова деловна понуда. Иако звучи прилично интригантно, не сте сигурни дека треба да ја прифатите.

ЉУБОВ: Запознавате нова личност која погрешно ја проценувате. Другата страна е склона кон лаги и тајни. Внимавај.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Бизнисот стагнира. Продолжувате да се обидувате да го надминете ќор-сокакот, но не можете да го сторите тоа дури и кога ќе го дуплирате напорот.

ЉУБОВ: Вие сте за заљубени. Вашите емоции се стабилни иако не ги покажувате отворено. Партнерот е свесен за вашите квалитети и чувства.

ЗДРАВЈЕ: Коските се многу чувствителни.

ВАГА

РАБОТА: Задоволни сте како се одвива бизнисот и уживате во обврските. Трчавте малку и вашите очекувања не се во согласност со ситуацијата.

ЉУБОВ: Вашите чувства кон сопругата сеуште се стабилни, иако тој изгледа далечен и незаинтересиран за вас.

ЗДРАВЈЕ: Ве очекуваат проблеми со хормоните.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Соработката со странци се развива одлично и вашиот претпоставен ви дава комплименти за тој успех.

ЉУБОВ: Пресреќни сте со врската со сопругата. Некој близок точно знае како сте расположени и што ви треба.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е задоволително.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Ситуацијата на работа е стабилна, хармонична и задоволителна. Размислувате да започнете приватен бизнис.

ЉУБОВ: Брачниот другар е неискрен со вас. Толку сте фокусирани на други области што неговите лаги ве промовираат.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Вие сте доста самоуверени и енергични и влегувате во водите на приватниот бизнис. Немате јасна визија за тоа што ве чека.

ЉУБОВ: Уживате во интимност со партнерот. Љубовта е нешто што ве оживува и ви дава сила да се соочите со светот.

ЗДРАВЈЕ: Пазете се од алергии.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Одличен ден е за соработка со странци и за решавање на судски прашања. И во двата случаи оставате впечаток на силна и стабилна личност.

ЉУБОВ: Ви се допаѓа поддршката од вашиот партнер. Иако треба да бидете сами, вашиот партнер ги разбира вашите чувства и ве поддржува.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

РИБИ

РАБОТА: Се чувствувате толку силно и моќно што имате впечаток дека можете да постигнете сè. Успешно ги реализирате сите ваши планови.

ЉУБОВ: Вие сте заубени во партнерот. Треба да му покажете колку ви значи. Подготвени сте да направите вечни завети со него.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со хормоните.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote