in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 30 МАЈ: Време е да се преиспитаме! Овен има важен разговор, Бикот е презаситен, Ракот има несогласувања со партнерот

ОВЕН

РАБОТА: Можно е некои ваши соработници да се менуваат и да ви одговара ваква ситуација. Новите луѓе кои доаѓаат во вашето деловно опкружување имаат далеку подобри односи со вас.

ЉУБОВ: Можно е да ве чека важен разговор со некој близок. Вие двајца влијаете на едни со други расположенија и важно е секогаш да имате предвид колку се сакате.

ЗДРАВЈЕ: Зголемете го внесот на течности и вода. Важно е да не дехидрирате и да внимавате на изгореници од сонце.

 

БИК

РАБОТА: Преоптоварени сте со голем број деловни обврски и понекогаш ви се чини дека нема да можете да излезете на крај со сè. Очекуваната помош ви доаѓа во вистинско време и решавате сè.

ЉУБОВ: Емоциите не ви се целосно стабилни, пред се затоа што имате голема дилема и самите не сте сигурни што да правите. Дајте си време да одлучите.

ЗДРАВЈЕ: Се препорачува да контактирате со вашиот лекар за редовни прегледи, за секој случај.

 

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Најдобро би било да не го испробате факторот среќа денес и сепак да се држите до некои докажани работни места. Нема потреба да ризикувате. Нема да имате премногу обврски, уживајте – викенд е.

ЉУБОВ: Ако се сомневавте и сомневате во вашиот партнер и неговото однесување, сега полека ве одминува затоа што сфаќате дека тој сепак беше искрен за сите прашања.

ЗДРАВЈЕ: Подложни сте на инфекции. Работете на зајакнување на имунитетот во наредниот период.

 

РАК

РАБОТА: Најдобро би било да се слушате само себе и да се потпрете на својата интуиција која е скоро непогрешлива. Може да очекувате да донесете некои важни одлуки.

ЉУБОВ: Имавте мали несогласувања со саканата личност и на некој начин потежок период. Сепак, вашата врска може да остане стабилна и здрава доколку и двајцата се посветите на заедничките цели.

ЗДРАВЈЕ: Стомакот ви е малку почувствителен, затоа внимавајте на вашата исхрана денес.

 

ЛАВ

РАБОТА: Не бидете двосмислени во комуникацијата со колегите, но кажете некои работи јасно и гласно. Важно е да бидете сигурни дека имате добра комуникација.

ЉУБОВ: Можно е да можете да решите помали проблеми со недоверба во врската. Ако сте слободни, ќе запознаете личност која е на некој начин популарна.

ЗДРАВЈЕ: Нема поголеми проблеми со вас. Вашето тело е силно и здраво и не сте загрижени за ништо.

 

ДЕВИЦА

РАБОТА: Иако имавте помали проблеми поврзани со вашата област на финансии, сега конечно ги решивте. Вие сте задоволни од деловната состојба и немате поплаки.

ЉУБОВ: Ве очекуваат сериозни промени во комуникацијата со некој близок. Ќе мора да надминете некои проблеми од минатото. После тоа, сè ќе се одвива далеку подобро меѓу вас.

ЗДРАВЈЕ: Избегнувајте мрсна храна. Обидете се да одржите неколку поздрави навики во вашата исхрана.

 

ВАГА

РАБОТА: Ве очекува релаксиран ден на работа за време на кој поголемиот дел од времето ќе го поминете во опуштен разговор со колегите. Нема посериозни обврски за вас.

ЉУБОВ: Можно е да идеализирате личност што ви се допаѓа и да создадете погрешна слика за себе на некој начин. Меѓутоа, кога подобро ќе го разгледате – ќе одлучите за некој друг.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со низок крвен притисок, не избегнувајте редовни оброци.

 

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Најдобро би било да се сконцентрирате на рутински обврски и да не ја комплицирате премногу вашата деловна ситуација. Денес нема потреба да се инсистира на ништо.

ЉУБОВ: Може да очекувате интересна комуникација со личност која ви се допаѓа. Можна е и далечинска врска. Во секој случај, ве следат нови настани.

ЗДРАВЈЕ: Избегнувајте алкохол. Обидете се генерално да избегнувате ризично однесување.

 

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Може да се надевате на добар однос со соработниците кои ќе ви бидат од помош кога ќе биде потребно. Денес немате поголеми грижи и проблеми во бизнисот.

ЉУБОВ: Ги криете чувствата, што може да доведе до голема конфузија. Сепак, обидете се да бидете поотворени кон вашиот партнер. Важно е да создадете подобра комуникација.

ЗДРАВЈЕ: Би уживале во масажа и релаксација. Посетете бања или одете на пливање.

 

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Имате важен разговор со претпоставените за унапредување на бизнисот. Може да се надевате на добри вести и брза реализација на промените што ги сакате.

ЉУБОВ: Не сте подготвени за големите чекори и важните промени на кои инсистира вашиот партнер. Можеби сакате кратка пауза. Потребна ви е пократка пауза од било што.

ЗДРАВЈЕ: Посетете го стоматологот за редовна контрола, иако нема поголеми проблеми.

 

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Вие се сметате за личност на која секогаш може да се смета, едноставно се позиционирате како личност која е секогаш достапна за секого. Најдете малку повеќе време за себе.

ЉУБОВ: Лицето што ви се допаѓа некако се оддалечило од вас, можно е наскоро да остварите некои нови познанства. Следното се позитивни loveубовни промени што не ги очекувавте.

ЗДРАВЈЕ: Не се форсирајте денес. Одморете се и не кревајте тешки работи.

 

РИБИ

РАБОТА: Вие сте нервозни и се сомневате во вашите способности. Потрудете се да ги пробиете блокадите што постојат само во вашата глава. Кога ќе ги надминете, ќе можете да напредувате.

ЉУБОВ: Доаѓа период на преиспитување во емоционалното поле. Можеби ќе сфатите дека некоја личност од минатото ви значела повеќе отколку што мислевте кога сте со неа.

ЗДРАВЈЕ: Грижете се за внесот на течности. Важно е да пиете повеќе вода.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote