in

Denver Nuggets феноменални против LA Clippers

Денвер успеа да ја стигне разликата од 19 поени во второто полувреме од натпреварот и ги победи Лос Анџелес со што успеа да обезбеди седма игра во серијата. Клиперси промашија 10 последователни шутеви, при што Нагетс успеаа да превземат контрола врз играта и да се вратат во живот.

Никола Јокиќ беше најефикасен со 34 поени. „Немаме никаков притисок. Целиот притисок е на нив. За нас е само уште еден обичен натпревар“ – изјави Јокиќ откако беше запрашан дали чувствува притисок за седмиот натпревар. Победникот од оваа серија оди во полуфиналето каде што ќе се сретне со Лос Анџелес Лејкерс.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

2 поени
Upvote Downvote