in

Дербито на Манчестер заврши без голови

Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити одиграа натпревар без премногу возбудувања во кој не беше дозволена публика на Олд Трафорд. Во овој досаден натпревар ниту една екипа не успеа да постигне погодок, па дури како да немаа желба за игра.

Махрез имаше одлична шанса, но не ја искористи, додека пак на другата страна Валкер го влезе во дуел со Рашфорд и се гледаше ВАР за пенал. Но на крајот судиите се одлучија да не го досудат. Јунајтед е моментално седми на табелата, а Сити едно место подоле.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote